Hoşgeldiniz, Misafir.
Son Ziyaretiniz:
Toplam Mesajınız: 53

AnasayfaAramaSSSKayıt OlGiriş yap

Paylaş | 

ÖzGe ile yaptığımız güzel bir röportaj...

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
YazarMesaj
ÖzGe
VİP ÜYE
VİP ÜYE

Kadın
Kişisel İleti : <marquee> ---------- </marquee>
Paylaşım : :
9 / 1009 / 100

Güç: :
9 / 1009 / 100

Tecrübe : :
9 / 1009 / 100

MesajKonu: ÖzGe ile yaptığımız güzel bir röportaj...   Çarş. Tem. 09, 2008 4:18 pm

Öncelikle Özge’yi tanımayanlar için kendi biyografini özetlermisin ?

92 antakya doğumluyum... ali sayar ilköğretim okulundan mezun olduktan
sonra şuan selim nevzat şahin anadolu lisesinde öğrenimime devam ediyorum..
.müzik geçmişiyse çocukluktan ... hernekadar RAP e uzak bi kültür de olsa çok küçük
yaştan beri piyano , org , klasik gitar ve elektro gitar çalıyorum aynı zamanda
kısa bi dönem şan eğitimim var ..

Öğrenmek istiyoruz . Özge’nin gözünde t-rap Ne durumda =))

aslında RAP başlığından önce müzik ÖzGe için çok ama çok önemli...hayatın vazgeçilmez en büyük parçası da denilebilir... ÖzGe RAP e başlarken aslında çok eleştiri aldı...kimilerine göre sesi çok güzeldi ve bu sesi farklı bi tarzda değerlendirebilirdi...RAP onu çok kısıtlayacaktı ve sesinin ön plana çıkmasını engelleyecekti...ama o RAP i seçti... çünkü gerçekten duygularını,hissettiklerini en iyi
bu tarzla anlatabileceğini düşündü...
t-rap kimilerine göre henüz bi hiç..ama benim gözümde sınırları zorluyoruz... elde
edilebilecek en doğru yoldayız diye düşünüyorum...her geçen gün daha sağlam isimler
daha sağlam projelerle t-rap kendini durmadan geliştiriyo... ve bundan büyük gurur
duyuyorum...üretkeniz - üreteceğiz - ve üretmeye hep devam edeceğiz... -

Piyasa durgunluğunu bozdu. Yeni bir piyasa açıldı. Aynı anda çıkan albümlerle birlikte ortam iyice alev aldı. Herkes eleştrisel track’ları ortaya koydu. Sence bu gidişhat iyimi ?

aslında üretkenlik tabiki iyi... ama aynı zamanlarda piyasaya çıkan albümler biraz işi allak bullak ediyor bence...overground bi kenara underground ta dahi işler rekabetten çok istemsiz sataşmalara döndü ... bence bu çok anlamsız ... herkes kendi yolunu çizmeye , kendi tarzını benimsetmeye çalışıyor ... bence bu gidişhat bizi köreltebilir...zaten ülke genelinde dinleyiciler tarafından pek olumlu yorumlar alamıyoruz...yada insanların gözünde iilgilendiğimiz müzik tarzı
ve içinde bulunğumuz çevre nedeniyle farklı değerlendiriliyoruz ... eee bide üstüne kendi aramızdaki
çatışmalar olursa işimiz iş... =) anlamsızca birbirimizden kopmaktansa az önceki soruyada bağlı olarak bence
birbirimizi ve ürettiklerimizi desteklersek t-rap daha iyi yerlere gelebilir...

Herkes işini iyi yapmak için uraşta. Piyasa içinde örnek aldığın Mc’ler varmı ?

aslında öyle direk ' ben onun gibi olmak istiyorum , ben bunun yaptığını yapmak istiyorum ' gibi bi durum yok...ama olaya t-rap olarak kısıtlama getirirsek tabiki bizden çok çok iyiler ve çok yol katetmiş insanlar var ... onlar gibi olabilirsek ne mutlu bizlere.. bu özentilik yada başka bişe değil...benim kanaatimce herkes bu merdivende basamakları çıkarken düşmemek için bi öndekinin adımlarını dikkatlice izler ve takip eder... ama onun adımlarını takip ederken de ayaklarını yeni basamağa daha farklı oturtur... kısaca bi adım öndeki x ise kendi xy diye yürür =) o yüzden benden az bi farklada ilerdede olsa iyisiyle kötüsüyle herkesi kendime örnek alırım ... =) bir bütün olamıyorsak biz de bir hiçiz..

son zamanlarda rapperların popcularla yaptığı ftler baya konuşuldu. sence rapperlar sadece rap piyasası içinde olanlarlamı çalışma yapmalı ?

bu gerçekten iyi bi soru oldu...şöyle bi giriş yapayım ki ... daha önceden farklı müzik tarzlarıyla ilgilenmiş ve bu konuda eğitim almış biri olarak ( kendi fikrim , yadırgayanlar olabilir , doaldır ama... ) öyle ben bi rapper ım pop dinlemem , rock ın yanından geçmem , halk müziğde neymiş bilmem ne gibi garip ve BENCE özentilikten uzak bi insanım...EĞER kaliteli bi isimse ve GERÇEKTEN sağlam müzik yapıyosa... pop olsun , rock olsun...RAP her tarza yakışıyo bence...ama kastettiğim şey sözlerinde bi mana olmayan 2-3 dakikalık abuk subuk adına sanat yapıyoruz-müzik yapıyoruz dedikleri saçmalıklar değil...aynı biz rapper ların üzerinde çok uzun zamanlar uğraşıp emek verdiği gibi emek verilmiş parçalarsa ve gerçekten o parçalar uğruna ter akıtmış sanatçılarsa pop feat lerininde bence hiçbi ters yanı yok ... yeterki gerçek , içten , samimi bi müzik ve anlamlı ,dinlenmeye değer sözler olsun ... =) bence hiçbir ters yanı yok ...
sadece rap piyasası içinde yapılan feat ler bu kültürü kısıtlamaya devam eder bence... farklı müzik tarzlarına açıldıkça RAP kültürü de adını daha iyi duyurabilir ve kendini benimsettirebilir diye düşünüyorum

Herkes albüm veya track’ı piyasaya vermeden önce bir heyecan yaşar eleştirilerden korkar =) Sen gerek track’larında gerek albümlerinde olsun eleştri aldın mı =))

ilk başladığımda önce bi garipsemdim sanki... herkes iyi iyi deyip geçiştiriyodu gibime geliyodu hep... daha sonra albüm çıktıktan sonra şöle bi herkes elini kolunu sıvazlayıp ince eleyip sık dokuyup en harbisinden yorumlar yapmaya başladılar... en başlarda daha sık eleştiri aldım tabi ama şuan herşey iyi gidiyor... sonuçta bu kendini geliştirebilme işi..en başından şimdiye kadar az da olsa yol katedebildiğime inanıyorum açıkçası ... =) ama en başlarda eleştirilmedik değil... =) şuan arkama baktığımda da iyiki bu eleştirileri almışım diyorum... o eleştiriler olmasa yerimde saymaya devam ederdim ... =) benden çok daha iyiler tarafından desteklendiğimi bilmenin ve kendimi geliştirebilmemin en büyük rolünün de bu eleştiriler olduğuna inanıyorum =) beni eleştiren herkese teşkkrler =)

Geleceğe yönelik albüm yada organizasyon planlarından bize bahsedermisin =)) bir süpiz falan varmı ?

şuan hernekadar kesin bir tarih veremesemde solo albüm yolda =) daha önce bilindiği üzere feat albümünü dinlemiştiniz... bunun dışında yine antalya ve istanbuldan feat projeleri var... albümün içeriğine gelince sanırsam biraz daha r&b e yönelik bi albüm olacak =)

Tartışılmaz Antakya artık türkçe rap piyasası ile baya bir içlı dışlı. Sürekli büyüyen ve üreten bir antakya var. Özge’nin gözünde Trap piyasasında antakya’nın yeri nerede ?

bilindiği üzere antakya küçük biyer...ama görüldüğü gibi de üretkenliğide çok ... tabiki biz en iyiyiz 1 numarayız demek saçma olur ama kendi içinde değerlendirildiğinde bence antakya underground olması beklenenden çok üstün bi yerde... öyle kaliteli mc ler ve albümler çıkıyo ki antakyadan bu kadarı beklenmeyecek düzeyde bence antakya; RAP piyasaında baya bi ilerde... üstlerde

son olarak antakyarap.com ve hırçın rap dinleyici kitlesine söylemek istediğin sözler ? haykır rap kitlesine =))

asla vazgeçmeyin arkadaşlar,kendiniz anlatabildiğiniz kadar anlatın,haykırın ama kendinizi başkalarına benimsetip,iyi yerlere gelmeye çalışırken asla saygınızı yitirmeyin ve geldiğiniz yerleri haketmenize yardımcı olanları da asla unutmayın!ufak ayrıntılara fazla takılmayın,hayat sizin,ama yaşarken kendi çemberiniz dışına da asla taşmayın, gülümsemeyi unutmayın RAP dinleyin RAP le kalın

Umarım hedeflerine ulaşırsın özge bol şans

NOT : röportaj VıruSMc ile yapılmıştır..(alıntıdır)

Kullanıcı profilini gör

ÖzGe ile yaptığımız güzel bir röportaj...
Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Norm Ender RöportaJ
» Stern Dergisi Ropörtajı
» TripKolic Ropörtaj
» Ender Röportaj